Rusya Vize Başvuru Ofisi
7/24 0532 231 92 08

Rusya Ticari Vize

Rusya Ticari Vize için Gerekli Evraklar

1- Pasaport: Rusya seyahat dönüş tarihinden sonra da en az 6 ay geçerlilik süresi olan ve vizenin basılması için en az 2 boş sayfası bulunan.
2- Fotoğraf: 1 adet vesikalık, 3,5 x 4,5 cm ölçülerinde, açık beyaz fonda, güncel tarihli
3- Rusya Vize Başvuru Formu
4- Davetiye: Rusya Federasyonu Federal Göç Şubesi (FMS Rossii) ve Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanlığı (MID Rossii)’ndan alınmış resmi onay belgesi ( Elektronik Davetiye Örneği – Normal Davetiye Örneği )
5- Rusya gidiş-dönüş uçak bileti
6- Eliza Testi
T. C. İkamet İzni Sahibi Yabancıların Başvurusu için Ek Evrak Talebi:

6- T.C. İkamet İzni Belgesi: 90 gün kesintisiz süreli T. C. İkamet İzni sahibi olan yabancı uyruklu Arnavutluk, Bahreyn, Venezuela, Haiti, Mısır, İrlanda, Lesotho, Libya, Makedonya, Mali, Meksika, Yeni Zelanda, Birleşik Arap Emirlikleri, Umman, Kore Cumhuriyeti, Suudi Arabistan, Büyük Britanya ve Kuzey İrlanda Birleşik Krallığı, Sierra Leone, Ekvator Gine’si, Güney Afrika Cumhuriyeti, Japonya vatandaşları.

7- Öğrenci Belgesi / Çalışma İzin Belgesi / Geçici Süreli İkamet İzin Belgesi:
90 gün kesintisiz süreyle T.C. Oturum İzni sahibi olduğunu kanıtlayıcı evraklar.

8- T.C. Daimi İkamet İzni: Benzer ek evrak sunumu yapması gereken yabancı uyruklu Cezayir, Angola, Afganistan, Bangladeş, Vietnam, Gürcistan, Hindistan, Irak, İran, Çin, Kuzey Kore, Nepal, Nijerya, Pakistan, Ruanda, Suriye, Somali, Çad, Sri Lanka, Etiyopya vatandaşları.

9-.Seyahat Sağlık Sigortası: Avrupa Birliği (AB) vatandaşları için Rusya Federyasyonu sınırları içerisinde vize süresini kapsayan sigorta poliçesi

 

Rusya Federasyonu’na müzakerelerde bulunma, seminer/konferansa katılma, iş ortakları ile görüşme, ülkeye iş amaçlı seyahat etmek isteyen kişiler, “Rusya İş Vizesi” kategorisinde başvuruda bulunmaları gereklidir.

 

Rusya Ticari Vize ile Rusya’da kalış süresi maksimum 90 gündür. Rusya’ya davet eden Kurum ya da Kişi tarafından yapılan yazılı müracaat ile Rusya Federasyonu Federal Göç Şubesi (FMS Rossii) ve Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanlığı (MID Rossii) ‘nın düzenlediği Davetiye ile Rusya ticari vize başvurusu işleme alınabilmektedir.

UYARI!
Rusya ‘da uzun süreli (3 ay) kalma amaçlı vize başvurusunda bulunacak kişiler, özellikle Rusya çalışma vizesi, Rusya öğrenim vizesi, Rusya tek girişli vize, Rusya iki girişli vize veya çok girişli Rusya vize başvurusunu yapabilmeleri için Eliza Testi yaptırmalıdır.